Bijzonder element verwijderd uit Efteling-wachtrij: olifantentempel keert niet meer terug
Vandaag, 10.05 uurBeeld: @Coshira_, @cindy_ve
De Efteling heeft ervoor gekozen om een bijzonder element uit de wachtrij van Fabula te verwijderen. Eerder passeerden bezoekers in de rij een fraai gedecoreerde olifantenfontein, een overblijfsel uit het PandaDroom-tijdperk. Bij het aanpassen van de entree van Fabula is het decorobject verwijderd.
Fans hadden hoop dat het decorstuk nog terug zou keren, vooral omdat het olifantentempeltje nog wel op de nieuwe zomerplattegrond staat. Daar is de gewijzigde entree ook zichtbaar. In werkelijkheid zijn er geen plannen om het onderdeel weer op te bouwen.
Dat bevestigt een Efteling-woordvoerder aan Looopings. Het tempeltje is echter niet gesloopt: het rekwisiet werd volledig intact opgeslagen in het erfgoedarchief van het attractiepark. Mocht het ooit nodig zijn, dan kan de Efteling de fontein weer tevoorschijn halen. Concrete plannen zijn er niet.
Michel den Dulk
De olifantentempel werd 24 jaar geleden ontworpen door niemand minder dan Michel den Dulk, die ook verantwoordelijk was voor onder meer Het Meisje met de Zwavelstokjes en het Anton Pieckplein. Tegenwoordig is hij creatief adjunct-directeur van Disneyland Paris, waar hij leiding geeft aan de ontwikkeling van Disney Adventure World.

















