Blikvanger in zwembad Efteling Grand Hotel staat al weken uit, maar is niet kapot
Vandaag, 14.31 uur
De blikvanger van het zwembad in het luxe Efteling Grand Hotel staat al geruime tijd uit. Aan het dak van de Pool & Spa hangt een marmeren ornament met verschillende spuitmonden: de Magische Bron. Maar wie de afgelopen weken een duik nam in de hotelkelder, merkte dat de bron uitgeschakeld was.
Er is echter geen sprake van een technisch mankement, vertelt een Efteling-voorlichtster aan Looopings. Ze bevestigt dat de Magische Bron in het zwembad tijdelijk uitstaat. Dat hangt samen met klachten van medewerkers over de luchtvochtigheid in de ruimte. Om die reden was het zwembad afgelopen jaar ook al meerdere keren gesloten.
Hoewel destijds uit onderzoek bleek dat er niets mis was met de luchtkwaliteit, zijn de klachten kennelijk nog niet verleden tijd. De uitschakeling "is geen gevolg van een storing of defect, maar een bewuste keuze in verband met het finetunen van de instellingen rondom de luchtvochtigheid in de betreffende ruimte", laat de woordvoerster weten.
Komende weken
De verwachting is dat de Magische Bron in de komende weken weer in gebruik wordt genomen. Het is niet duidelijk of er aanpassingen aan verricht moeten worden. De Pool & Spa-ruimte in het souterrain van het Grand Hotel gaat in principe dagelijks open van 08.00 tot 22.00 uur.
















