Vrienden bouwen 12 meter hoge waterglijbaan mét looping in de achtertuin
Vandaag, 12.45 uur

VIDEO Veel mensen dromen van een eigen waterpark in de achtertuin, maar in België is die droom werkelijkheid geworden. Sebastian Roemendael uit het dorpje Reet bouwde samen met een groep vrienden een spectaculaire dubbele waterglijbaan van 12 meter hoog. Eén van de twee banen bevat een opzienbarend element: een echte looping.
Roemendael zette de afgelopen drie jaar al verschillende zelfgemaakte creaties neer, waaronder een glijbaan vanuit zijn huis. Dit keer ging hij nog een stap verder door een 4 meter hoge looping toe te voegen. Wie via een steile helling naar beneden stort, vliegt enkele seconden later razendsnel over de kop.
Beide glijbanen eindigen op een gigantisch luchtkussen. Bij het testen brak een vriend zijn hand. Inmiddels zou de doe-het-zelf-attractie helemaal veilig zijn, al is de adrenalinekick nog steeds volledig op eigen risico.
Kostbaar
Omroep PowNed spreekt in een reportage over een glijbaan "waar zelfs het Tikibad nog een puntje aan kan zuigen". Het gaat wel om een kostbaar project. "Onder de 10.000 euro zou ik er niet aan beginnen", waarschuwt Roemendael mensen die zelf iets vergelijkbaars in de tuin willen neerzetten.