Duitse dierentuin zet beveiligers in tegen asociale bezoekers
10-09-2019, 19.21 uur
Een Duits dierenpark heeft een rigoureuze maatregel genomen om asociale bezoekers in toom te houden. De dierentuin van Krefeld huurde tijdens de zomervakantie beveiligers in die de dieren moesten beschermen. Dat melden verschillende Duitse media.
Het park ziet een toename van respectloos gedrag ten opzichte van dieren én personeel. Een groeiend aantal bezoekers vindt het nodig om naar dieren te schreeuwen, ze schadelijk voedsel toe te werpen of met stokken en stenen te gooien. Kleinere soorten, zoals vlinders, worden soms zelfs gedood.
Ook tillen mensen hun kinderen boven de hekken uit zodat ze de dieren beter kunnen zien. Medewerkers die daar iets van zeggen, krijgen regelmatig verwensingen of bedreigingen naar hun hoofd. Voor de directie was de maat vol.
Respect
Geüniformeerde beveiligers blijken meer respect af te dwingen. Bezoekers die op hun gedrag werden aangesproken, toonden eerder berouw. Bovendien is de sfeer sterk verbeterd, beweert het park. Voorlopig blijft de beveiliging beperkt tot de drukke vakantieperiodes.
Zoo Krefeld maakt al jaren gebruik van nachtbewakers. In 2015 werden zeldzame apen en papegaaien uit het park gestolen.
Duitse dierentuin slaat terug naar influencer die miljoenenproject afkraakt
18-11-2025, 15.21 uur
Duitse dierentuin opent nieuw apenhuis na rampzalige brand
06-10-2025, 20.27 uur
Apendieven verschijnen voor de rechter
07-04-2022, 14.54 uur
Duitse dierentuin mag na grote brand nieuw apenpark bouwen
12-11-2021, 13.44 uur
Tips van de redactie
Na gemiste deadline hangt Dolfinarium dwangsom van 20.000 euro boven het hoofd
Efteling-bezoekers grijpen naar ondertiteling omdat ze Brabants accent niet verstaan in Villa Volta
Eerste werkzaamheden zijn begonnen: hier komt de nieuwe achtbaan van de Efteling













