Aandeelhouder wil Legoland van de beurs halen
24-05-2019, 14.31 uur
Zijn de dagen van Legoland op de beurs geteld? Wel als het aan een belangrijke aandeelhouder ligt. In een open brief laat de Amerikaanse investeringsmaatschappij ValueAct Capital weten dat pretparkgroep Merlin Entertainments vanwege slechte prestaties beter van de beurs gehaald kan worden.
Merlin Entertainments is de eigenaar van alle vestigingen van Legoland, Madame Tussauds, Sea Life en The Dungeons. Ook parken als Alton Towers en Thorpe Park (Groot-Brittannië), Heide Park (Duitsland) en Gardaland (Italië) horen bij de Britse groep. ValueAct Capital bezit 9,3 procent van de aandelen.
"We vrezen dat de huidige aandelenkoers de waarde van het bedrijf niet goed weergeeft", staat in de verklaring. "Bovendien kunnen jaren van aanhoudende tegenvallers demotiverend en destabiliserend zijn voor werknemers. Daarom zijn we van mening dat overwogen moet worden om van Merlin een privaat bedrijf te maken."
Vertrouwen
In een reactie laat Merlin Entertainments weten dat het management vooralsnog vertrouwen houdt in de uitgestippelde langetermijnstrategie. Wel blijft de firma met de Amerikaanse aandeelhouder in gesprek. Op dit moment is de pretparkgroep 3,87 miljard euro waard.
Pretparkgroep zet reuzenrad London Eye in als onderpand voor nieuwe miljoenenlening
11-09-2026, 13.27 uur
Jaar lang gratis naar pretparken? Maak een achtbaanritje zonder emotie te tonen
11-08-2026, 11.55 uur
Minecraft-evenement van start in twee verschillende Europese attractieparken
20-07-2026, 11.00 uur
Nieuwsbrief
Efteling-sprookje voorlopig onbereikbaar: volledig wandelpad weggehaald
07-10-2026, 19.56 uur
Tips van de redactie
4 euro extra voor ananas: horecaprijzen Toverland leiden tot Facebook-ruzie
Bommelwereld neemt twee attracties over van gesloten Plopsa-pretpark, waaronder darkride
Video onthult waarom wildwaterbaan van 14 miljoen euro bleef vastlopen













