Roken en blowen wordt verboden in dierentuin Artis
20-10-2018, 10.47 uur
Het is vanaf volgend jaar niet meer toegestaan om te roken en te blowen in de Amsterdamse dierentuin Artis. Het dierenpark gaat sigaretten en joints in 2019 volledig verbieden. Vorige maand ontstond ophef toen bleek dat blowen in Artis nu nog wordt gedoogd.
"We zijn al een tijdje bezig om Artis rookvrij te maken", vertelde directeur Rembrandt Sutorius vrijdag in een gesprek op BNR Nieuwsradio. "Dit jaar al de speeltuinen en terrassen. Volgend jaar de volgende stap. Artis wordt rookvrij."
Het is volgens de directeur geen goed idee om de maatregel nu al door te voeren. "Er zijn mensen die hier iedere dag komen en die ineens niet meer welkom zouden zijn. Je moet mensen meenemen in zo'n proces."
In Nederland hanteren ook Apenheul, Wildlands Emmen en Burgers' Zoo een algeheel rookverbod, maar daar bestaan nog wel afgezonderde rookzones voor bezoekers die toch een sigaret willen opsteken. Artis-directeur Sutorius belooft dat zijn park volledig rookvrij wordt, dus zonder rookzones.
Rode cijfers voor Artis: Amsterdamse dierentuin sluit 2025 af met verlies
12-07-2026, 13.23 uur
Comeback in zicht voor klassieke pretparkattractie van 121 jaar oud
28-08-2026, 20.45 uur
Tips van de redactie
Efteling onthult openingsdatum, nieuwe ontwerpen en meer details over themawereld Raveleijn
Walibi Holland vervangt twee scare zones bij Halloween Fright Nights: dit komt ervoor terug
Populaire show Mickey and the Magician niet te zien tijdens jubileumjaar Disneyland Paris













