Bezoekers laten Wildlands Emmen links liggen: 1,8 miljoen euro verlies
14-06-2018, 18.01 uur
Wildlands Adventure Zoo in Emmen heeft vorig jaar een verlies geleden van 1,8 miljoen euro. Dat bevestigt de directie van het Drentse themapark aan regionale media. Afgelopen maand werd al bekend dat de bezoekersaantallen van 2017 flink tegenvielen.
In openingsjaar 2016 trok Wildlands nog 1,4 miljoen bezoekers, verspreid over negen maanden. Een jaar later waren dat er nog maar een miljoen, verspreid over twaalf maanden. Het aantal abonnementhouders daalde van 70.000 in het eerste jaar naar 31.000 nu.
Er is een nieuwe koers nodig om het tij te kunnen keren, zegt directeur Frankwin van Beers. "We gaan nog meer luisteren naar de mensen." Ook is het de bedoeling om de naamsbekendheid te vergroten, onder meer door prominenter aanwezig te zijn op kortingssites.
Wildlands kan in theorie 1,3 miljoen bezoekers per jaar lokken, blijkt uit onderzoek. Dat gaat in 2018 waarschijnlijk nog niet lukken. Tot nu toe trok het park minder bezoekers dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Wildlands onthult eerste bewoners van nieuw roofdierengebied: gevlekte hyena's
25-09-2026, 17.30 uur
Roofdieren mogen elkaars verblijf ontdekken: Wildlands begint bouw nieuw gebied
17-09-2026, 11.28 uur
Wildlands Emmen: struisvogels maken na jaren comeback op de savanne
11-09-2026, 18.01 uur
Dierenpark Wildlands laat bezoekers tussen ernstig bedreigde mantelaapjes lopen
10-09-2026, 13.20 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Pretparkgigant sluit bekende toeristische attractie: Berlin Dungeon verdwijnt na dertien jaar
Rechter zet streep door dwangsommen Dolfinarium: bewijs bestond uit geknipte filmpjes
Efteling trekt stekker uit grote jubileumshow: kaartjes waren al te koop













