Looopings

Welkom!

Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert. Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.

Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.

De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!

Phantasialand

Tegenstanders gaan langs de deuren om uitbreiding Phantasialand tegen te houden

Tegenstanders van de uitbreiding van Phantasialand zoeken nu naar medestanders aan de voordeur. In de stad Brühl gaan actievoerders van huis tot huis om handtekeningen te verzamelen tegen de toekomstplannen van het Duitse pretpark. Met een burgerreferendum willen ze de pas opgestarte planprocedure weer van tafel krijgen.

De handtekeningenactie begon op maandag 28 september. Achter het initiatief zit NSG Ententeich, een samenwerkingsverband van onder meer natuurorganisaties en de politieke partijen Die Grünen en Die Linke. Zij willen voorkomen dat Phantasialand het naastgelegen natuurgebied Ententeich bebouwt.

Daarvoor halen vrijwilligers de handtekeningen persoonlijk op bij inwoners. Ook moeten er lijsten in winkels komen te liggen. Tot maandag 9 november hebben de initiatiefnemers de tijd om minstens 2536 geldige handtekeningen te verzamelen van stemgerechtigde inwoners van Brühl vanaf 16 jaar.

Geen toestemming
"We hopen dat we een referendum in Brühl kunnen bereiken, voor het behoud van natuurgebied Ententeich", zegt een woordvoerster. De campagne heeft de naam Brühler Waldentscheid gekregen: een stemming over het bos van Brühl. Phantasialand heeft nog geen toestemming om te bouwen.

Wel gaf de plancommissie in juli groen licht voor het starten van een procedure waarin de gevolgen van de uitbreiding onderzocht moeten worden. Juist die besluiten willen de actievoerders laten intrekken. Als er voldoende geldige handtekeningen zijn en het verzoek aan de voorwaarden voldoet, moet de gemeenteraad zich erover buigen. Neemt de raad het verzoek niet over, dan volgt een referendum waarbij inwoners zelf stemmen.

Waterpark
Phantasialand probeert al meer dan twintig jaar extra ruimte te krijgen. Het park wil ten westen van het huidige terrein onder meer een waterpark met een hotelresort, nieuwe attracties, een theater en een parkeergarage realiseren. Onlangs verscheen daarover een speciale pagina op de officiële website.

Tegenstanders wijzen op de circa 15.000 bomen in het natuurgebied en de beschermde dieren die er leven. Ook vrezen ze wateroverlast: het bos en de vijver houden volgens hen regenwater vast dat anders naar lagergelegen delen van Brühl kan stromen. Onderzoeken naar onder meer natuurbescherming en overstromingsgevaar maken deel uit van de planprocedure. Phantasialand betaalt die onderzoeken.

Niet eens
Ondertussen zijn de tegenstanders het onderling niet eens over de handtekeningenactie. De lokale natuurorganisatie 50Tausend Bäume neemt nadrukkelijk afstand van het initiatief. Ook die groep wil het bos behouden, maar vindt dat wetenschappelijke feiten en geldende wetten daarover moeten beslissen. Al in april maakte de groep schriftelijk bezwaar tegen de referendumplannen. 

Meer Phantasialand

Nieuwsbrief

Je hebt je succesvol aangemeld!
Populair

Tips van de redactie

Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad Trouw EenVandaag Hart van Nederland Shownieuws Editie NL Het Financieele Dagblad ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Quote Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant NH Nieuws Omroep Gelderland RTV Oost Omroep West RTV Utrecht L1 Nieuws Omroep Zeeland Omroep Flevoland RTV Drenthe Dagblad van het Noorden Noordhollands Dagblad De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem PZC VRT NWS Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Standaard De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg RTBF RTL info Sudinfo