Boot waterachtbaan Europa-Park loopt vast op de rail: bezoekers moeten halverwege uitstappen
28-09-2026, 13.31 uur
Beeld: @jaded_tea, @the.rollercoaster.girls
VIDEO Een boot van de waterachtbaan Poseidon in Europa-Park is gistermiddag halverwege de rit blijven steken. Bezoekers van het Duitse pretpark kwamen vast te zitten op een ongebruikelijke plek: onderaan een afdaling, op het achtbaangedeelte van de attractie. Dat is te zien op beelden die op TikTok circuleren.
Poseidon, geopend in 2000, combineert een 23 meter hoge rollercoaster met twee splashes. De topsnelheid bedraagt normaal gesproken 70 kilometer per uur. Dit keer eindigde de rit dus voortijdig op het droge. De attractie sloot zondag onverwachts om 17.15 uur, ruim twee uur voordat Europa-Park dichtging. Vandaag is de waterachtbaan weer operationeel.
Video's tonen hoe medewerkers zijn toegesneld met een trap, terwijl de passagiers om zich heen kijken. Uiteindelijk konden de inzittenden met hulp van het personeel weer uitstappen. Op een ander shot is een monteur aan het sleutelen aan de onderkant van de leeggehaalde boot.
Ongebruikelijk
Poseidon bevindt zich in het Griekse themadeel. Het is niet duidelijk wat de stilstand veroorzaakt heeft: Europa-Park heeft daar niet over gecommuniceerd. Dat een boot op het achtbaantraject strandt, is in ieder geval zeer ongebruikelijk. Doorgaans gebeurt dat alleen in het geval van extreme kou of een technisch defect aan de wielen.
Europa-Park doet souvenirs in de uitverkoop: naam van attractie is verkeerd gespeld
29-09-2026, 10.36 uur
Video: dit spookhuis in Europa-Park is voor iedereen gratis te bezoeken
28-09-2026, 10.52 uur
Europa-Park verlengt seizoen: bijna twee weken eerder open, maar niet alles draait
18-09-2026, 10.07 uur
Nieuwsbrief
Tips van de redactie
Directeur Ouwehands Dierenpark hoopt dat dierentuinen over twintig jaar niet meer bestaan
Spiegeltent voor boze koningin verrijst in de Efteling: eerste foto's
Betalen per attractie in Toverland is populair: extra dagen toegevoegd













