Looopings

Welkom!

Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert. Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.

Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.

De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!

Familiepark Drievliet

Iconische Griezelbus van Paul van Loon komt in de herfst tot leven in Drievliet

VIDEO Familiepark Drievliet brengt de iconische Griezelbus van kinderboekenschrijver Paul van Loon tot leven tijdens Halloween. De bus uit de bekende boekenreeks staat al zo'n twintig jaar in het Haagse attractiepark, als een griezelig decorobject. Komend najaar gaan de deuren van de bus weer open, als onderdeel van de zogeheten Duistere Dagen. Dat gebeurt in samenwerking met Van Loon zelf.

De Griezelbus werd ooit in Drievliet geparkeerd ter promotie van de gelijknamige film uit 2005, die zich deels afspeelt in het pretpark. "Het hoort echt bij de geschiedenis van Drievliet", vertelt een woordvoerder aan Looopings. "Ook vandaag de dag maken bezoekers er nog veelvuldig foto's van. Daarom is het zo bijzonder dat we nu de kans krijgen om dit iconische decorstuk nieuw leven in te blazen. Het is wel dé bus."

Drievliet experimenteerde de afgelopen twee jaar met familievriendelijke halloweenvieringen. Dat bleek een succes, zegt de voorlichter. "We hebben geleerd dat ons publiek vooral houdt van kleinere, spannende momenten, ontdekkingen en trick-or-treating." Daarin krijgt de Griezelbus nu een belangrijke rol: bezoekers kunnen er weer naar binnen als onderdeel van een speurtocht. Paul van Loon spreekt de aanwezigen persoonlijk toe via een speciale video.

Anagram
Het eerste Griezelbus-boek verscheen in 1991. Daarin wordt een schoolklas uitgenodigd voor een busrit met de mysterieuze schrijver P. Onnoval, wiens naam een anagram is van P. van Loon. Aan de hand van meegebrachte voorwerpen vertelt hij tien griezelverhalen. Gaandeweg blijken die verhalen steeds meer verweven te raken met wat de kinderen zelf in de bus meemaken: de passagiers zijn niet alleen toehoorders, maar komen ook zelf in gevaar.

Na het debuut volgden de delen 2 tot en met 7 en een apart genummerd deel 0, waarmee de reeks acht boeken telt. De Griezelbus 2 verscheen in 1994, deel 7 volgde in 2008. In de latere boeken keren personages en voorwerpen terug en raken de afzonderlijke verhalen steeds sterker met elkaar verbonden. Het zevende deel wijkt af van de vertrouwde opzet: dat bestaat uit één doorlopend verhaal over de jeugd van Onnoval.

Danse Macabre
Paul van Loon heeft meerdere linkjes met de recreatiewereld. Voor de Efteling schreef hij drie Raveleijn-verhalen, een Dolfje Weerwolfje-deel en - in samenwerking met prinses Laurentien van Oranje - twee Sprookjessprokkelaar-boeken. Ook was hij verantwoordelijk voor het boek met het achtergrondverhaal van Danse Macabre. In 2024 en 2025 verleende de schrijver zijn medewerking aan Dolfje Weerwolfje-evenementen in de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo. 



Meer Familiepark Drievliet
Populair

Tips van de redactie

Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad Trouw EenVandaag Hart van Nederland Shownieuws Editie NL Het Financieele Dagblad ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Quote Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant NH Nieuws Omroep Gelderland RTV Oost Omroep West RTV Utrecht L1 Nieuws Omroep Zeeland Omroep Flevoland RTV Drenthe Dagblad van het Noorden Noordhollands Dagblad De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem PZC VRT NWS Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Standaard De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg RTBF RTL info Sudinfo