Veiling Speelstad Oranje afgeblazen: gesloten pretpark wordt overgenomen door eigenaar Wunderland Kalkar
08-09-2026, 19.14 uur
De veiling van het gesloten pretpark Speelstad Oranje gaat niet door. Ondernemer Jan van Eck, de man achter Wunderland Kalkar en evenementenlocaties DeFabrique en Vliegveld Twenthe, heeft een onderhandse koopovereenkomst gesloten voor het voormalige attractiepark van Hennie van der Most. De schuldeiser die de veiling liet organiseren is akkoord met het bod.
Wunderland Kalkar, gebouwd in een Duitse kerncentrale, is sinds 2022 in handen van het familiebedrijf. Nu volgt Speelstad Oranje, gevestigd in een oude aardappelzetmeelfabriek in Drenthe. Sinds 2015 zijn de deuren gesloten. Er stond een internetveiling gepland voor dinsdag 22 september. Tot en met gisteren konden belangstellenden een onderhands bod indienen.
Op het laatste moment kwam een overeenkomst met Van Eck tot stand. De rechter moet de overname nog goedkeuren, maar dat lijkt een formaliteit. Het overnamebedrag wordt niet bekendgemaakt. Wel is duidelijk dat de familie Moespot, eigenaar van Attractiepark de Waarbeek en Attractiepark Drouwenerzand, ook een bod uitbracht. Die partij had 700.000 euro over voor de locatie, maar dat bod werd afgewezen.
De Bonte Wever
Bij een kijkdag waren ongeveer zestig geïnteresseerden aanwezig, onder wie de eigenaren van vakantiepark Beerze Bulten en Jan Smit, eigenaar van hotel- en recreatiecomplex De Bonte Wever in Assen. DeFabrique Holding kan nog niet zeggen wat er met Speelstad Oranje gaat gebeuren. Het ligt echter in de lijn der verwachting dat er over een tijdje weer bezoekers welkom zijn.
Het complex omvat ruim 30.000 vierkante meter grond en bijna 13.000 vierkante meter aan gebouwen. Daaronder vallen horecaruimtes, een beheerdersbungalow en een onafgebouwd hotel met ongeveer 21 kamers. Het naastgelegen vakantiepark, bekend als Pipodorp, hoort niet bij de verkoop: Van der Most verkocht dat eerder al.

Plan voor heropening Speelstad Oranje staat weer in de ijskast
19-12-2022, 15.32 uur
Nieuwe Efteling-attractie zit in elkaar: eerste testritten komen dichterbij
02-10-2026, 21.04 uur
Tips van de redactie
Rechter zet streep door dwangsommen Dolfinarium: bewijs bestond uit geknipte filmpjes
Efteling trekt stekker uit grote jubileumshow: kaartjes waren al te koop
Video: Walibi opent nieuwe scare zone geïnspireerd op klassieke Amerikaanse slasherfilms











