Redding tot diep in de nacht: zeven bezoekers op tientallen meters hoogte vast in kermisattractie
09-09-2026, 15.45 uur
FOTO'S Zeven bezoekers van een Spaanse kermis moesten door de brandweer worden gered nadat een attractie op grote hoogte was vastgelopen. De reddingsoperatie in Almería duurde tot ongeveer 03.00 uur 's nachts, zo'n vier uur na het incident. Pechvogels zaten op tientallen meters hoogte vast in een soort booster.
De circa 60 meter hoge attractie met de naam Gigant viel op de laatste vrijdag van augustus rond 23.00 uur stil tijdens de Feria de Almería, de kermis in de Zuid-Spaanse stad. Naar verluidt zagen getuigen onderdelen van het mechanisme naar beneden vallen. Daarna kwam de draaiende arm tot stilstand.
Brandweerkorpsen uit Almería en de regio Poniente kwamen met twee ladderwagens naar het kermisterrein. Met uitschuifbare ladders bereikten brandweerlieden de stoelen, waarna ze de inzittenden één voor één naar beneden haalden. Rond 03.00 uur was iedereen weer op de grond.
Onderzoek
Burgemeester María del Mar Vázquez bedankt de hulpdiensten op X. "Dank aan alle verantwoordelijken voor deze operatie voor hun professionaliteit", schrijft ze. "Zij hebben hen zonder incidenten gered." Een onderzoek moet uitwijzen wat de storing veroorzaakt heeft.


Vijf gewonden door ongeluk bij Breakdance op de kermis: exploitant vermoedt sabotage
07-10-2026, 18.35 uur
Video: elastiek knapt bij bungee-attractie op Engelse kermis
04-10-2026, 07.38 uur
Nieuwsbrief
Tips van de redactie
Directeur Ouwehands Dierenpark hoopt dat dierentuinen over twintig jaar niet meer bestaan
Spiegeltent voor boze koningin verrijst in de Efteling: eerste foto's
Betalen per attractie in Toverland is populair: extra dagen toegevoegd













