Looopings

Welkom!

Je maakt helaas gebruik van software die onze advertenties blokkeert. Dankzij reclamebanners kan onze website blijven bestaan.

Help Looopings door je advertentieblocker op dit domein uit te schakelen.

De site is dan weer zichtbaar. Bedankt!

Fårup Sommerland

Ook suikerrel in Deens pretpark: verboden reclame voor frisdrankbeker

FOTO'S Het Deense pretpark Fårup Sommerland is op de vingers getikt voor reclame voor hervulbare Coca-Cola-bekers. Met foto's van kinderen en een tekst over "jouw stoere Freestyle-beker" richtte het park zich rechtstreeks op kinderen onder 15 jaar. Dat is in strijd met de Deense reclameregels voor frisdrank.

De kwestie draait om Coca-Cola Freestyle, het systeem dat in Nederland onlangs voor landelijke ophef zorgde bij de Efteling. Daar voert voedselwaakhond Foodwatch actie tegen D'n Dorstlesser: een herbruikbare beker waarmee bezoekers iedere 45 minuten drank kunnen tappen. Volgens de organisatie moedigt dat overconsumptie aan.

De automaten bieden naast suikerhoudende frisdrank ook suikervrije varianten en water. In Denemarken ligt de manier waarop de bekers worden aangeprezen onder vuur. Fårup Sommerland plaatste op Facebook beelden van kinderen die een beker met Coca-Cola Freestyle-logo vasthouden of eruit drinken. Ook de woordkeuze was volgens de beoordelende commissie deels op kinderen gericht.

Niet toegestaan
Het oordeel komt van Læskedrikreklamenævnet, een commissie die toeziet op de reclameregels van de Deense frisdrankbranche. Volgens die regels mag frisdrankreclame niet rechtstreeks gericht zijn op kinderen onder 15 jaar. Foto's waarop kinderen frisdrank drinken, zijn niet toegestaan.

De gewraakte Facebook-berichten van Fårup Sommerland dateren van 24 april en 14 juli 2025. Het pretpark heeft de reclames verwijderd. Men erkent de fout: in een reactie aan de commissie toont de directie zich schuldbewust. "We hebben er uiteraard geen enkel belang bij om regels te overtreden of de grenzen ervan op te zoeken", laat het management weten.

Ander Deens park
Een ander Deens park, Sommerland Sjælland, kreeg eveneens kritiek op reclame voor dezelfde bekers. De tekst van dat park was volgens de commissie als geheel op ouders gericht. Toch ging het mis door een prominente foto van een kind dat via een rietje uit een beker dronk. Het park heeft beloofd de uitingen aan te zullen passen. 



Meer Fårup Sommerland

Nieuwsbrief

Je hebt je succesvol aangemeld!
Populair

Tips van de redactie

Looopings op InstagramLooopings op Instagram
Looopings verscheen eerder bij o.a.:
NOS NU.nl RTL Nieuws AD De Telegraaf de Volkskrant NRC Handelsblad Trouw EenVandaag Hart van Nederland Shownieuws Editie NL Het Financieele Dagblad ANP NPO Radio 1 NPO Radio 2 NPO 3FM VPRO Gids BNR Nieuwsradio Quote Tweakers Radio 538 Radio 10 Omroep Brabant NH Nieuws Omroep Gelderland RTV Oost Omroep West RTV Utrecht L1 Nieuws Omroep Zeeland Omroep Flevoland RTV Drenthe Dagblad van het Noorden Noordhollands Dagblad De Limburger de Gelderlander de Stentor Tubantia BD ED BN DeStem PZC VRT NWS Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad De Standaard De Morgen Gazet van Antwerpen Het Belang van Limburg RTBF RTL info Sudinfo