Pretparkgoochelaar verdwijnt achter tralies
01-03-2019, 16.50 uur
Een illusionist die jarenlang te zien was in verschillende pretparken, moet de gevangenis in. De Duitse goochelaar Jan Rouven (41) is veroordeeld tot twintig jaar cel vanwege het bezit van kinderporno. Ook moet hij een boete van 500.000 dollar betalen, zo'n 439.000 euro.
Dat heeft een Amerikaanse rechter bepaald. De entertainer verklaarde in de rechtszaal dat hij het verschil tussen goed en kwaad uit het oog was verloren door drugsgebruik. Hij viel flauw toen hij de uitspraak hoorde, melden regionale media.
Rouven werd al in 2016 opgepakt. FBI vond tijdens een huiszoeking schokkend beeldmateriaal van "zeer jonge jongens". Een bekentenis die hij in 2016 deed, trok hij later weer in. Ook wisselde hij meermaals van advocaat. Uiteindelijk werden meer dan negenduizend foto's en video's aangetroffen waarop seks met minderjarigen te zien was.
Phantasialand
Pretparkfans kennen de illusionist van shows in Phantasialand, Europa-Park en Movie Park Germany. Ook deed hij mee aan de Duitse versie van de tv-show De Nieuw Uri Geller.
Rollercoaster bij FC Barcelona? Spaanse voetbalclub heeft plan voor eigen pretpark
07-09-2026, 19.03 uur
Duitse pretparken in zwaar weer door zon: tot 20 procent minder bezoekers
26-08-2026, 07.43 uur
Staatssecretaris wil minder onnodige regeltjes voor Nederlandse dierentuinen
25-08-2026, 10.42 uur
Video: eerste mensen maken al testrit in nieuwe Efteling-attractie
06-09-2026, 17.59 uur
Tips van de redactie
Veiling Speelstad Oranje afgeblazen: gesloten pretpark wordt overgenomen door eigenaar Wunderland Kalkar
Arendelle in winterse sferen: eerste keer Kerstmis in nieuwe Frozen-wereld Disneyland Paris
Vrouw sluit Efteling-abonnementen af speciaal voor de Droomvlucht-elfjes, maar dan komt er een onaangename verrassing













