Reinoud van Assendelft de Coningh was zes jaar lang hoofd commerciële zaken bij de Efteling. Als adjunct-directeur zette hij attracties als Droomvlucht en Villa Volta in de markt. Maar dat was toen. Inmiddels is Reinoud alweer een jaar of vijftien weg. De hoogste tijd dus om eens een boekje open te doen over zijn roemruchte periode in Kaatsheuvel. Tussen de uitgekauwde anekdotes door vertelt de oud-topman zowaar nog iets interessants. Hoogtepunten: het stelen van een Droomvluchtkarretje, massale verontwaardiging over verhoogde entreeprijzen (toen al), het om de tuin leiden van de vaderlandse pers (toen al), ruzie over de naam van Villa Volta en de geniepige manier waarop het Six Flags Holland is gelukt om de techniek achter Villa Volta te stelen. Reinoud heeft ook nog een gouden tip voor Toverland: open een nieuwe attractie nooit in het naseizoen. Dat heeft geen enkele zin.
Meer Efteling
Jammer van de schijtvervelende nasale voice over, de hinderlijke trage montage en het overbodige geswitch tussen 2 cameras. Het had ook wel wat korter gekund allemaal. Maar goed wat verwacht je van een concurrerende Eftelingfansite. Er zitten idd wel een paar leuke uitspraken tussen.
drakenjager - 20-11-2011, 16:31
Ik denk dat die knakkers uit Oeganda van dit filmpje al meer kunnen leren dan van een snuffelstage bij Julianatoren, lol.
Bakker - 20-11-2011, 16:33
In zee gaan met een onbetrouwbare fabrikant, technische problemen, de opening heel vaak uitstellen en liegen tegen de pers.. Vervang Droomvlucht in zijn verhaal overal door Vliegende Hollander en het klopt ook.
Dit laat haarfijn zien dat de Efteling nooit leert van fouten.
Utopia - 20-11-2011, 18:23
Het begint sowieso al als een saaie docu van omroep MAX. Trage intro, kut plakboek, faden van zwartwit naar kleur, teveel gepraat.
Net een saai boek. ;D
Kietelaer - 20-11-2011, 19:05
Trouwens! Ik mis de laatste tijd wel de gestolen Efteling-soundtracks, onder de vijfzintuigen videoreportages.
Anyone?
Kietelaer - 20-11-2011, 19:26
Leuk interview :) ook leuk wat om te horen wat er allemaal gebeurt is :)
Het valt me teminste op dat de Efteling wel een goede strategie heeft... Dus Falibi ga ook even daar stage lopen ... Of laat Reinoud voor een paar jaar daar Direckteur worden dan is er nog hoop voor Falibi Holland. ;)
twitter zuigt - 20-11-2011, 20:39
Wat een kut montage en ik erger me dood aan die voice-over. Maar wel interessant om dit allemaal te weten.
Hele Grote Splash - 20-11-2011, 20:48
Leuk hoe jullie altijd alles wat er gezegt is kunnen verdraaien tot iets negatiefs.
Looopings zuigt - 20-11-2011, 21:01
Bas kan dit beter. Die zou scherpere vragen stellen, de helft van het videomateriaal wegflikkeren en na afloop van het interview een kortingsbon voor Slagharen aanbieden.
Karel en de Elegast - 20-11-2011, 21:08
kan ie wel zeiken over Six Flags, maar het was zijn eigen adviesbureau dat Six Flags geholpen heeft om naar Europa te komen
http://www.vanassendelftpartners.nl...
palco p. - 20-11-2011, 21:12
Deze documentaire is blijkbaar zo saai dat er een advertentie van de EO naast komt te staan.
Utopia - 21-11-2011, 01:30
Wil je dan met je camera geile kop in de picture komen of niet, als je een dergelijk interview aan een "fansite" gaat geven... Ik snap het doel van het interview simpelweg niet?
Neen, dan een interview met de grote Olaf, waarbij hij waarschijnlijk op een stoel zit met daarop waarschijnlijk een afgietsel van zijn eigen "beste vriend" erop gelijmd. Arrogantie is mij immers niet vreemd... EN laten we eerlijk zijn, wat is nu leuker dan over al het "goeds" in de Efteling zeggen "Dat is mijn idee" en ij derest na de opening je kop nooit meer laten zien....
Olaf Grafkop - 21-11-2011, 08:08
Bel me als de samenvatting is gemaakt. No way dat ik 40 minuten auti-tv ga kijken.
Pino - 21-11-2011, 09:07
Wat een arrogante kwal is die man! Vergeet niet dat deze o zo geweldige meneer er voor gezorgd heeft dat Vekoma falliet ging en KumbaK ontstond... D'n duvel gelijk!
P.S. Toverland kan prima een achtbaan in het naseizoen openen door het jaarrond open princiepe. Toverland heeft geen naseizoen of voorseizoen: alleen een winter- en zomerseizoen...
miepmiep - 21-11-2011, 13:24
De techniek van Villa Volta stelen? Staat toch gewoon in de Vekoma catalogus?
Arie - 22-11-2011, 11:18
Mja die mocht in een straal van zoveel kilometer rond de Efteling niet besteld worden. Maar Six Flags zei: wij bestellen vanuit Amerika dus we bouwen hem lekker toch.
Tovertafel - 22-11-2011, 14:43
Nee ze hebben hem buiten die straal besteld, en toen 'zelf' verplaatst. Daar kon de Efteling niets tegen doen.
Kent iemand het verhaal waarom deze man Vekoma failliet heeft gekregen? Ik kan online der weinig over vinden.
GuustFlater - 23-11-2011, 10:38
@ GuustFlater - 23-11-2011, 10:38
Uiteindelijk kreeg de Efteling gelijk in een rechtszaak tegen Vekoma over het contract. Door deze boete + te weinig orders + Six Flags die hun aankopen niet konden terugbetalen ging Vekoma failliet!
miepmiep - 24-11-2011, 13:28
Reageren op dit artikel is uitgeschakeld.
Nieuwstip? Mail ons.